پوشاک زنانه

چگونه کارگاه تولید مانتو راه بیاندازیم؟

چگونه کارگاه تولید مانتو راه بیاندازیم؟

مقدمه: یکی از کسب و کارهای بسیار پردرآمد تولید مانتو میباشد. و جز شغل هایی به حساب می‌آید که علاوه بر آن که می تواند تاثیر بسیار مثبتی را بر روی بازار تجاری داخلی کشور ایجاد کند می‌تواند باعث اشتغال‌زایی برای افراد بسیار زیادی نیز گردد. و همچنین سود مناسبی برای افراد سرمایه گذار ایجاد نماید.

تولید مانتو و کارگاه تولیدی موضوع مورد بحث

مانتو در کشور عزیزمان ایران رواج بسیار زیادی دارد. و خانم های ایرانی به صورت ویژه از این پوشاک استفاده می کنند.

می‌توان گفت استفاده از مانتو در میان خانم های ایرانی به یک اصل بدون جایگزین تبدیل شده است.

در حال حاضر برندهای خارجی با تولید مانتو برای کشور عزیزمان ایران قسمت قابل توجهی از بازار طراحی مانتو را به خود اختصاص دادند.

ولی در عین حال تولید مانتو با استفاده از یک قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی و همچنین استفاده از طراحی های نوین و پیشرفته برای ارائه مدل های جذاب و مخاطب پسند می تواند بازار داخلی را تحت شوک قرار داده و متوجه این محصولات نماید.

کارگاه تولید مانتو یکی از شغل هایی میباشد که در زمینه طراحی و تولید پوشاک طبقه بندی شده است.

و در دراز مدت می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی و اشتغال زایی را در سطح کشور برطرف کرده است.

و باعث اشتغال ‌زایی برای تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه نیز گردد.

تولید مانتو در کارگاه و ارائه آنها به بازار می تواند برای خریدار ایرانی گزینه بسیار مناسب به حساب بیاید.

چگونه کارگاه تولید مانتو راه بیاندازیم؟

روند کار برای راه اندازی کارگاه تولید مانتو

یکی از مهمترین قسمت ها در بحث طراحی مانتو تهیه پارچه می باشد.

اولین مرحله و مهمترین مرحله خرید و تهیه پارچه مناسب برای تولید مانتو است.

بعد از آن طراحان وارد صحنه شده و باید طرح های لازم را برای انواع مختلف مدل مانتو ارائه نمایند.

معمولاً هر کارگاه تولید مانتو دو یا سه طراح لباس خبره و حرفه ای دارد.

بعد از اینکه طرح های اولیه به تایید رسیدند فرآیند نمونه گیری آغاز می شود. و زمانی که نمونه گیری هم به صورت کامل مورد تایید قرار گرفت ، به مرحله برشکاری و بعد از آن خیاطی و در نهایت تولید و توزیع انبوه می رسیم.

بعد از انجام فرایند های مربوط به تهیه و تولید مانتو لازم است تا وارد مرحله توزیع در بازار شویم.

یکی از مهمترین مراحل کار در بحث طراحی مانتو همین موضوع توزیع آن می باشد. و نیاز است تا با استفاده از روش ‌های نوین فروش، قسمت فروش محصولات ما اقدام کنیم.

همچنین برای یافتن پرسنل مورد نظر می توان به مراکز فنی و حرفه ای مراجعه کنیم. و نیروی مورد نظر خود را جذب کنیم.

همچنین استفاده از آگهی‌ های تبلیغاتی در فضای اینترنتی و در فضای روزنامه ها می تواند یک روش مناسب برای جذب نیروی کار باشد.

چگونه کارگاه تولید مانتو راه بیاندازیم؟

میزان سود در کارگاه

در یک کارگاه تولید مانتو به چند نفر طراح، خیاط، کمک خیاط، برش کار و کمک برشکار نیاز داریم. که تمامی آنها حقوق ثابت و مجزا دارند.

تقریبا هر طراح برای تولید مانتو چیزی در حدود ۲ الی ۳ میلیون حقوق می گیرد. و می تواند با هزینه کردن مبلغی در حدود ۲۰۰ هزار تومان طرح های مختلف را خریداری نمایید.

همچنین هر برش کار حرفه‌ای ماهانه چیزی در حدود ۴ میلیون تومان حقوق دریافت می کند.

کمک برشکار ها و کمک خیاط ها هم مبلغ حقوقی دارند که معمولاً این میزان توسط خیاط و برش کاران تعیین می‌گردد. و در صورتی که فردی مدعی باشد چیزی در حدود یک میلیون به بالا حقوق دریافت می کند.

در حالت کلی باید بگوییم که درآمد تولیدکننده و شخصی که به عنوان صاحب کارگاه طراحی مانتو به حساب می‌آید، رابطه مستقیم به اوضاع بازار و فضای رقابت داخلی بازار دارد.

ولی معمولاً میزان درآمد مناسبی برای فرد تولید کننده ایجاد می شود. و هم پیش می آید که یک شخص تولید کننده در ماه به سودی در حدود ۵۰ میلیون نیز برسد. ولی در ماه‌های دیگر سودی نداشته و در بعضی ماه‌ها ممکن است ضرر نیز بدهد.

دریافت مجوز های لازم

برای آن که از هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کرد لازم است نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنیم.

برای این امر می ‌توان به اتحادیه‌های مربوطه در شهر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارکی که سازمان های مربوطه از ما می‌خواهند جواز کسب و سایر اسناد مربوطه را دریافت نمایم.

چگونه کارگاه تولید مانتو راه بیاندازیم؟

انواع روش های تولید مانتو

تولید مانتو در حالت کلی به دو روش طبقه بندی می شود یکی از تولیدی ها تولیدی هایی هستند که مزدی دوز هستند. یعنی این تولید ها به عنوان زیر مجموعه ای از تولیدی های بزرگتر به حساب می آیند. و مدل هایی که تولید های بزرگتر به آنها ارائه می‌کنند را تهیه و تولید می نمایند.

این دسته از تولیدی ها معمولاً برای افرادی هستند که تجربه کمی را در زمینه طراحی مانتو دارند. و با انجام فعالیت سعی می‌کنند تا تجربه خود را در این زمینه افزایش بدهند.

دسته دیگری از کارگاه های تولید مانتو تولیدی های بزرگ هستند که به عنوان صاحبان برند و با شهرت فراوان در زمینه تولید مانتو فروش مانتو شناخته می شوند. و معمولاً سرمایه بسیار زیادی داشته و پرسنل زیادی نیز دارند

امیدواریم این مقاله ما در عمده معرفی برایتان مفید و سودمند بوده باشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *