سایر دسته ها

انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

مقدمه: شلوار دمپا  یکی از اقسام مدل‌های شلوار است. که از کمر تا زانو تنگ و از زانو تا مچ پا گشاد است. این نوع شلوار در ایران و جهان غرب اسامی مختلفی دارد. ازجمله در غرب به آن «پاچه‌ناقوسی» و «شیپوری» نیز می‌گویند. استفاده از این شلوار قدمتی حدوداً دویست ‌ساله دارد. و از محبوب‌ترین مدل‌های شلوار در کشورهای مختلف بوده است. شلوار دمپا انواع مختلفی دارد. که در ادامه این مقاله عمده معرفی با آن آشنا خواهیم شد.

شلوار دمپا گشاد از لباس هایی است که به همه می آید. و یعنی مهم نیست چاق باشید یا لاغر ، کوتاه یا بلند و با هر فرم اندامی که باشید می توانید شلوار دمپا گشاد بپوشید.

البته توجه کنید که شلوار گشاد با شلوار دمپا گشاد تفاوت دارد.

این شلوارها از دهه هفتاد مد شد و فقط از زانو به پایین گشاد می شود. اما شلوارهای دمپا گشاد نیز مدل های متنوعی دارند. که باید با توجه به استایل خود از میان آن ها انتخاب کنید.

اما چطور شلوار دمپا گشاد بپوشیم؟

انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

انتخاب شلوار مناسب

بر خلاف تصور عموم ، شلوارهای دمپا گشاد نیز انواع مختلفی دارند. و فاکتورهایی مثل طول فاق ، بلندی ، گشادی پاچه شلوار و جنس و رنگ مدل های متنوعی را وجود می آورند. برای انتخاب شلوار دمپاگشاد مناسب باید به نکات زیر توجه کرد. :

 1. هرچه بلندتر باشید پاچه های شلوار می تواند گشادتر باشد. اما خانم های قدکوتاه نمی توانند از شلوارهای خیلی گشاد در قسمت دمپا استفاده کنند. که البته استفاده از این شلوارها به طور کلی توصیه نمی شود.
 2. بلندی این شلوارها باید به اندازه ای باشد که به زمین نرسد. تا کثیف و پاره نشود. پس اگر قد کوتاه یا پاهای کوتاهی دارید با این شلوارها کفش پاشنه بلند بپوشید.
 3. شلوار دمپاگشاد هفت هشتم نیز برای خانم های قدکوتاه مناسب است.
 4. اگر پاهای کوتاهی دارید شلوار فاق بلند انتخاب کنید در غیر این صورت هر طول فاقی می توانید بپوشید.
 5. این شلوارها با هر فرم اندامی سازگارند مخصوصا اگر باسن بزرگ و ران های چاق داشته باشید.
 6. خانم های لاغر هم به راحتی می توانند از شلوار دمپا گشاد استفاده کنند و ظریف تر و خوش اندام تر به نظر برسند.
 7. پارچه شلوار دمپاگشاد باید محکم و مقاوم باشد و شل و نازک نباشد.

  انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

  استایل شلوار دمپا گشاد

  • به دلیل فرم دوگانه این شلوارها آن ها را هم می توان با بلوز گشاد و هم با بلوز تنگ پوشید.
  • با شلوارهای جین دمپاگشاد بلوز های راحتی و تیشرت یا هر نوع بلوزی چه رسمی و چه مجلسی می توانید بپوشید اما با شلوار دمپای پارچه ای مثل کرپ یا ساتن بلوز مجلسی و رسمی بپوشید.
  • برای پوشیدن مانتو با شلوار دمپا گشاد دقت کنید که بلندی مانتو روی زانو یا بالای زانو باشد تا شلوار اثر لاغر کنندگی خود را نشان دهد.
  • توصیه می شود مانتویی که با شلوار دمپا گشاد می پوشید فیت باشد یعنی تنگ یا گشاد نباشد.

  چه کسانی شلوار دمپا گشاد بپوشند؟

  • شلوارهای پاچه گشاد از زانو به پایین گشاد می شوند. و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع شلوار را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه دارید. و نباید چندان تنگ و چسبان باشد.
  • این مدل شلوار تقریبا برای همه مناسب است اما افراد لاغر و بلندقد بهتر است به دنبال شلوارهای فاق بلند باشند.
  • کسانی هم که پایین تنه درشت تری دارند بهتر است به دنبال شلواری باشند که کاملا قالب پاهایشان باشد.
  • هنگام خرید توجه کنید شلوار های پاچه گشاد باید از زانو به بالا کاملا اندازه و مناسب باشد. و از زانو به پایین گشادتر شود. قد آن نیز باید کاملا با زمین مماس باشد و کاملا روی پاهای شما را بپوشاند یا روی کفش بیاید ، قد شلوار نباید به گونه ای باشد که جلوی شلوار تا بخورد و صاف نباشد.
  • با شلوار دمپا گشاد چی بپوشیم؟

   اگر با این شلوار یک بلوز ابریشمی با آستین پرنسسی (کمی پف دار) یا یک بلوز آستین کوتاه یا دکلته بپوشید واقعا برازنده می شوید البته یک کمربند زیبا نیز می تواند بر زیبایی شما بیفزاید. برای کفش نیز بهتر است که یک کفش پاشنه بلند اسپرت (مثلا پاشنه یکسره) را انتخاب کنید.

   شلوارهای تنگ از پرطرفدارترین طرح ها هستند که به راحتی می شود آنها را با سایر لباسها ست کنید اما شلوارهایی که گشاد هستند کمی پیچیده ترند و آنها را نمی توان با هر چیزی ست کرد و برای شیک تر شدن استایل این شلوارها باید دقت بیشتری کرد. فصل سرد زمستان که به اتمام برسد زمان آن می رسد که شلوارهای گشادتر را از کمد بیرون آورد و آن را با لباس های زیبا و رنگارنگ تابستانی پوشید. اگر می خواهید در این شلوارها شیک تر و جذاب تر دیده شوید ، نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

   ایده هایی برای پوشیدن شلوار گشاد:

   شلوارهای گشاد زنانه بعد از مدت ها دوباره مد شده اند. این سبک از شلوارها همانطور که از اسم شان پیدا است کاملا گشاد اند. و معمولا با کفش پاشنه بلند ست می شوند.

   ست کردن شلوارهای گشاد کمی دشوارتر از شلوارهای تنگ است. زیرا نمیتوان آن ها را با هر چیزی پوشید. شلوار گشاد اما چطور شلوار دمپا گشاد بپوشیم؟

   • شلوار گشاد را در رنگهای خنثی ، مثل خاکستری ، مشکی ، سفید ، کرم و یا شتری انتخاب کنید

   اگر مدت ها است شلوار مدل گشاد تن نکرده اید ، انتخاب رنگی که مناسب اندام و هماهنگ با سایر لباس هایتان باشد کمی دشوار خواهد بود.

   اما رنگهای خنثی همیشه راحت ترین رنگ های انتخابی هستند که به راحتی می توانید آن ها را با رنگ های مختلف ست کنید.

   هرچند ما مخالف رنگ های شاد و جذاب نظیر قرمز یا نارنجی نیستیم. اما اگر انتخاب برایتان سخت است بهترین گزینه رنگ های خنثی هستند.

   • شلوار گشاد جین بپوشید

   شلوار گشاد جین در رنگ تیره، می تواند برای یک گردهمی دوستانه مناسب باشد. همین طور، طرح مناسب و شیکی برای سرکار رفتن است. این مدل شلوار را با کفش های تخت یا پاشنه دار و حتی کفش های کتانی ست کنید.

   انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

  • پیراهنتان را در شلوار قرار دهید
  • با نشان دادن خط کمر کاری می کنید که اندامتان زیباتر جلوه کند. اگر بلوز یا پیراهنی که با شلوار گشاد به تن کرده اید روی کمر را بگیرد باعث می شود نامرتب به نظر برسید.شاید یک پیراهن گشاد روی شلوار تنگ زیبا جلوه کند اما بلوز گشاد در کنار شلواری که همین خصوصیت را دارد جلوه خوبی نخواهد داشت.
   • از سر تا پا یکرنگ بپوشید

   می توانید این سبک را نیز انتخاب کنید .یک رنگ را در نظر بگیرید و از سر تا پا لباسهایتان را در همان رنگ انتخاب کنید. این یک دست بودن نیز سبک خاصی خواهد بود. یک رنگ بودن لباس ها شما را بیشتر به چشم می آورد.

   در عین حال می توانید قد شلوار را حتی بلندتر از روی کفش در نظر بگیرید. دیده نشدن پا و کفش باعث می شود قد بلندتر به نظر برسید.

   • شلوار گشاد با دمپای کوتاه بپوشید

   شاید این مدل را دوست نداشته باشید. این استایل کمی ریسکی تر از انتخاب یک شلوار سراسر بلند است. اما در عین حال این مدل شلوار می تواند با نشان دادن مچ پاهایتان سبک خاصی به استایل شما بدهد.

   برخی از اندام ها مناسب این مدل لباس پوشیدن هستند، شما نیز می توانید این بار یک شلوار گشاد با قدی برش داده شده و کوتاهتر را امتحان کنید. شاید از آن خوشتان آمد.

   این مدل شلوار را بهتر است با کفشی زنانه و پاشنه دار بپوشید. شلوار گشاد خصوصا با پارچه های نخی یا لینن انتخاب مناسبی برای زمانهایی که هوا گرم می شود هستند. لازم است برای استقبال از تابستان دو رنگ شلوار گشاد در کمد هر خانمی باشد.

   شلوار دمپا کش و استایل های مختلفی که با آن به وجود می آید

   شلوارهایی که قسمت دمپای آن‌ها دارای کش می‌باشد را شلوار دمپا کش یا جاگر می‌نامند. احتمال دارد شما نیز جزو افرادی باشید که تمایل دارند از این گونه شلوارها در استایل های روزمره خود استفاده کنند.

   در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم که در ادامه با همراه ما باشید زیرا قرار است که در ادامه نکات و قوانین مختلفی که می‌توانید به وسیله آن از شلوار دمپا کش یا جاگر استفاده کنید را برایتان عنوان کنیم.

   • راهکار های استفاده از شلوار دمپا کش

    از جمله راهکارهای آسانی که می‌توان برای ترکیب کردن این شلوار مردانه مورد استفاده قرار داد، ست کردن آن با یک تیشرت متناسب و ساده است.

    شما می‌توانید برای تکمیل کردن این استایل از یک رویه ی نازک استفاده کنید. به عنوان مثال شما می‌توانید از یک پیراهن مردانه جین و یا یک سویشرت نازک به عنوان رویه استفاده کنید.

    برای روزهای تابستان و بهار می‌توانید این استایل مردانه را به کار ببرید. به عنوان مثال می‌توانید آن را با کفش‌ های کتانی و نیم بوت های اسپرت ست کنید.

    برای داشتن یک استایل روزمره پسرانه و مردانه جذاب، شما می‌توانید ازیک تیشرت یقه هفت ساده به همراه کفش‌های کتانی و شلوار دمپا کش استفاده کنید. تا به وسیله ی آن استایل خاص خود را داشته باشید.

    برای زیباتر شدن استایلتان کش شلوار دمپا کش را بالاتر قرار دهید. تا مچ پای شما دیده شود.

   • برای داشتن یک استایل جذاب شما می‌توانید سویشرتی نازک را روی سرشانه یا دور کمرتان گره بزنید.

   استایل کژوال

   می‌توانید یک پیراهن مردانه اسپرت کتان ساده را با این مدل از شلوار ها و یک کفش اسپرت ساده ست کنید تا کمی از کژوال بودن آن کم شود.این استایل را می‌توانید برای محل کار و دانشگاه نیز استفاده کنید.

   شلوار دمپا کش را می‌توانید در سبک‌های خاص و مختلفی به کار بگیرید .به عنوان مثال یکی از استایل های بسیار کاربردی شلوار دمپا کش که می‌توانید آن را مورد استفاده قرار دهید استایل هایی است که از آن ها برای باشگاه رفتن و بیرون رفتن‌های دوستانه استفاده می کنید.

   برای داشتن یک استایل رسمی‌تر با این مدل شلوار، می‌توانید از شلوار های دمپا کش با پارچه کتان استفاده کرده و به راحتی دربسیاری از فعالیت‌های روزمره خود آن را به کار ببرید.

   نکته شما می‌توانید در استایل های مختلف خود با استفاده از این مدل شلوار ها که از نظر طرح و رنگ مناسب استایل های کژوال هستند؛ حس جوانی و شادابی را در کنار یکدیگر تجربه کنید. و از پیاده روی با اینگونه شلوارها لذت ببرید.

   رنگ‌های کاربردی‌ در شلوارهای دمپا کش:

   • مشکی
   • طوستی
   • خاکی
   • سورمه‌ای

   می‌باشد.شما میتوانید از این رنگ ها در هنگام خرید و انتخاب شلوار ها و خرید لباس مردانه استفاده کنید. زیرا میتوانند برای انواع استایل ها مورد استفاده قرار بگیرند.

   شلوار های دمپا کوتاه

   شلوارهای گشاد با دمپای کوتاه جدیدتر از سایر مدل ها هستند و با نشان دادن مچ پا استایل جذاب تری به شما می بخشند، این سبک شلوارهای گشاد برای جشن ها و مهمانی ها مناسب تر اند پس بهتر است با کفش پاشنه بلند پوشیده شوند.

   به طور کلی پیدایش شلوار در طول تاریخ به قرن هفتم تا ششم قبل از میلاد برمیگردد.

   با اینکه اطلاعات دقیقی از مخترع آن در دست نیست، قدیمی ترین آثار باقی مانده از شلوار در طول تاریخ جهان گویای این موضوع است. که شلوارهای اولیه توسط سربازان وسوارکاران ایرانی پوشیده شده است.

   باظهور اسب سواری در ایران پوشیدن شلوار در حین سوارکاری بخصوص برای جنگیدن، راهی برای زنده ماندن در نبرد ها به حساب می آمد.

   نمونه ای از قدیمی ترین شلوار ایرانیان در دوره مادها در تصویر رو به رو نشان داده شده است. که این تصویر مربوط به یک لوح طلایی از گنجینه ی جیحون است. شلوارهای اولیه با بند در قسمت مچ پا بسته می شدند.

  • انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

   تصویر بالا مربوط به قدیمی ترین شلوار موجود در جهان است که قدمت آن حدودا ۳۰۰۰ سال پیش است.

   این شلوار در گورستانی واقع در غرب چین یافت شده است. که آب و هوای خشک آن منطقه به حفظ اجساد، پوشاک قدیمی و… کمک کرده است.

  • این شلوار اکنون در یکی از موزه های چین قرار دارد .با توجه به تصویر شلوار می بینیم که از سه تکه تشکیل شده است. و دو تکه مربوط به پاچه های شلوار هستند.
  • و تکه وسط در فاق شلوار قرار گرفته که احتمالا به علت راحت سوار و پیاده شدن بر روی اسب به این فرم طراحی شده است.به صورت تدریجی شلوار وارد غرب شد و فرم و کاربرد آن در ابتدا به تقلید از ایرانیان باستان بود.در غرب برخی از اقوام این نوع پوشش را مخصوص بربر ها و وحشی ها می دانستند .
  • و یا حتی آن را به تمسخر می گرفتند به طور مثال یونانیان به آن لقب “Thulakos” به معنی کیسه یا گونی داده بودند.با این حال آنها نمی توانستند کاربردی بودن و تعادل گرمایی که شلوار برای انسان ایجاد می کند را انکار کنند.
  • به همین علت شلوار محبوبیت خود در بین غربیان هم بدست آورد. و مردان در سراسر جهان از این نوع پوشش استفاده کردند.

   در قرون اولیه میلادی پوشش مردان شبیه ایرانیان باستان بود .

   مردان در اروپای شمالی نوعی شلوار تنگ که به قواره ی اندام دوخته شده بود می پوشیدند. و به علت مقابله با سرمای سرزمین های شمالی جنس آن از نوع پوست حیوانات تهیه می شد.

   در بالا با کمربند و در پایین توسط تسمه های ضربدری تا بالای زانو بسته می شد. این سبک شلوار بعد ها مورد تقلید سربازان رومی قرار گرفت.

   درقرون وسطی (قرن پنجم تا قرن پانزدهم میلادی) مردان ایتالیا (رومی ها) جوراب شلواری داشتند. که در بالا با کمربند و از زانو به پایین با بند جوراب به صورت ضرب در بسته می شد.

   در قرن پانزدهم میلادی لباس های چند رنگ بوجود آمد به طوری که حتی دو لنگه ی جوراب هم همرنگ نبود. در واقع شبیه جوراب شلواری بود و توسط شوالیه ها زیر زره هایشان پوشیده می شد.

   در اواخر قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی تناسبات شلوار تغییر زیادی کرد، شلوار ها درقسمت رانها بسیار حجیم تر و در قوزک پا تنگ شدند. قسمتهای پف دار دارای چاک بوده و در زیر آن پارچه های رنگی نمایان می شد، این مدل های چاک دار را بیشتر  آلمانی ها بکار می بردند.

   در این شلوار ها لایه ای از پنبه، سبوس گندم و موی اسب در قسمت ران آنها تعبیه شده بود و فقط رانها را می پوشاند.

   گاهی هم در قسمت پایین ران جوراب دوخته می شد و یا اینکه سر هم برش می دادند که دیگر نیازی به دوختن آنها به یکدیگر نبود. دراسپانیا این شلوار ها دارای پف کمتر و بدون لایه های دیگر بود.در فرانسه پفهای شلوار به صورت افقی بود و درانگلستان از دو مدل استفاده می کردند.انها به مدل های خیلی پف دار “Full slop” وبه مدل های کم لایی و پف کم “Spanish slop” می گفتند.

   تغییر فرم و شکل شلوار در طول تاریخ

   درقرن ۱۷ شلوار های راسته که به پایین آن یک دسته روبان دوخته می شد. از ویژگی های آن دوران بود و در اروپا به شلوار های “Rhinegrave” معروف بودند. درواقع این شلوارها زیر دامنی بودند.

   درقرن ۱۸ شلوار های تنگ و تا بالای زانو به وسیله دکمه یا سگک بسته میشد .و کناره های آن توسط دکمه به هم متصل می شد. همراه با این شلوار جورابی از جنس ابریشم پوشیده می شد.

   شمار جیب هایی که روی شلوار دوخته میشد گاهی به ۸ عدد هم میرسید. دراین قرن سوارکاری در بین زنان و مردان محبوبیت زیادی داشت. به همین علت اولین استفاده زنان نیز از شلوار در این دوره آغاز گشت.

  • ولی برای جلوگیری از دیده شدن شلوار، دامن های آنها روی شلوار قرار میگرفت. این مدل شلوار زنانه دارای چین هایی در قسمت مچ پای آن بود .ومعمولا در اروپا فقط دختران جوان آن را می پوشیدند .و در آمریکا زنان و کودکان نیز از آن استفاده کردند.
  • دراوایل قرن ۱۹ شلوار مردان تنگ بود وگاهی با یک بند چرمی از زیر کفش عبور میکرد. تا شلوار تخت وصاف بایستد. در این قرن ادوارد هفتم پسر ارشد ملکه ویکتوریا به معرفی شلوار به سبک شلوار های امروزی پرداخت.
  • برای اواین بار شلوارهایی که دارای خط اتو بودند. (در جلو و پشت و همچنین کناره ها) و توسط دکمه در کمر نگه داشته می شدند .و بیشتر در رنگ های خنثی دیده می شدند.در واقع پوشیدن شلوار به سبک امروزی را ترند کرد.در سال ۱۸۵۱ خانم امیلیا بلومر با پوشیدن شلوار گشاد شرقی با پیراهن و یا دامنی کوتاه تنوعی در لباس زنان ایجاد کرد.
  • زنان این شلوار هارا برای فعالیتهای تفریحی وسرگرمی مانند دوچرخه سواری بکار بردند. با این حال تا اواخر قرن ۱۹ شلوار جزء لباس های اصلی زنان به شمار نمی آمد.

  • حتی در بعضی مواقع شلوار برای زنان ممنوع بود.همچنین شلوار جین در این دوره جهت شلوار کار اختراع شد .و مدتها هم به عنوان شلوار کار، کاربرد داشت. ولی در اواخر قرن بیستم دوره ای که انفجار سبک های مختلف شلوار اتفاق افتاد. در واقع این شلوار جزء جدایی ناپذیر پوشاک کلاسیک شد.
  • در این دوران مدل ها با سرعت بیستری تغییر میکرد .از جمله شلوارهای کوتاه وبلند، شلوارهایی که در بالاتنه گشاد و دم پا تنگ و شلوارهایی که دم پا گشاد بودند.
  • بیشترین گشادی شلوارهای دم پارا شلواری با نام “Oxford ” داشت. شلوار های دیگر از بالا به پایین به تدریج تنگ میشدند و در کمر دارای پیلی بودند.پوشیدن شلوار دمپا گشاد خوب است ،اما به شرطی که بدانید آن را با چه مدل کفشی ست کنید.انتخاب کفش مناسب با شلوار گشاد شما را خوش استایل می کند.

   ست کفش با شلوار دمپا گشاد

   ست کردن کفش با شلوارهای تنگ راحت تر از شلوارهای دمپا گشاد است، زیرا با شلوارهای تنگ می توانید هر کفشی که دوست دارید بپوشید .

   اما شلوارهای دمپا گشاد اینگونه نیستند،و با هر چیزی ست نمیشوند پس باید در انتخاب کفش دقت کنید.

   اگر اهل پوشیدن شلوارهای دمپا گشاد هستید.در این بخش از نمناک همراه ما باشید، تا بدانید چه کفش هایی را می توانید با شلوارهای گشاد ست کنید.

   کفش های لژ دار

   کفش های لژدار انتخاب خوبی برای ست کردن با شلوارهای دمپا گشاد هستند. و جلوه خوبی به آن ها می بخشند.

   راه رفتن هم با کفش های لژدار راحت است. و میتوانید خوشتیپی با شلوار گشاد و کفش های لژدار را تجربه کنید.

   اگر قد کوتاهی دارید و با کفش های پاشنه بلند نمی توانید درست راه بروید ،بهترین گزینه برای شما کفش های لژدار هستند.

   که هم قدتان را بلند تر نشان می دهند و هم راه رفتن با آن ها راحت است.

   کفش های پاشنه بلند

   بهترین کفشی که می توانید با شلوارهای دمپا گشاد ست کنید کفش های پاشنه بلند هستند.وقتی شلوارهای دمپا گشاد را با کفش های پاشنه بلند می پوشید .یعنی خوشتیپ بودن خود را تضمین کرده اید. ترکیب شوار دمپا گشاد با کفش پاشنه بلند یک ترکیب بی نظیر است که شما را با کلاس و خوش استایل نشان می دهد.

   انواع شلوار دمپا را بیشتر بشناسیم

   کفش اسپرت

   شلوارهای دمپا گشاد را دختران جوان با کفش های اسپرت و بدون پاشنه ست می کنند.ست شلوار گشاد و کفش اسپرت انتخاب خوبی برای دختران و خانم های جوان است.

   شلوارهای تنگ از پرطرفدارترین طرح ها هستند. که به راحتی می شود آنها را با سایر لباس ها ست کنید.اما شلوارهایی که گشاد هستند کمی پیچیده ترند و آنها را نمی توان با هر چیزی ست کرد .و برای شیک تر شدن استایل این شلوارها باید دقت بیشتری کرد.

   فصل سرد زمستان که به اتمام برسد زمان آن می رسد .که شلوارهای گشادتر را از کمد بیرون آورد و آن را با لباس های زیبا و رنگارنگ تابستانی پوشید.

   اگر می خواهید در این شلوارها شیک تر و جذاب تر دیده شوید، نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید، چند نمونه از ست های شلوار گشاد را برای شما گرد آورده ایم.

   سعی کنید خط کمر خود را نپوشانید. زیرا با نشان دادن خط کمر کاری می کنید که اندامتان زیباتر جلوه کند.

   اگر بلوز یا پیراهنی که با شلوار گشاد به تن کرده اید روی کمر را بگیرد باعث می شود نامرتب به نظر برسید.

   شلوار گشاد زنانه با مانتو

   اصولا این تیپ یک استایل رها و راحت و کژوال محسوب می شود ،پس شال بهتر از روسری در آن جواب می دهد.

   اما روسری های قواره بزرگ مدل این سال ها هم می تواند ست خوبی با این استایل بسازند .

   مدل شلوار دمپا گشاد زنانه

   یکی از مواردی که کنار ترند شدن شلوار دمپا گشاد زنانه به چشم می خورد رنگی رنگی بودن شلوار ها است. بهتر است خودتان را فصل تابستان هماهنگ کنید .

   و به جای شلوار گشاد مشکی از انواع رنگی آن بپوشید. و آن را با یک مانتو سفید یا رنگ های خنثی مثل کرم ، خاکستری و رنگ های روشن دیگر و شال و روسری ست شلوار خود ست کنید. امتحان کنید نتیجه عالی خواهد بود .

   الگوی شلوار دمپا گشاد زنانه

   یک نکته تکراری این که اگر می خواهید لاغر تر دیده شوید .از شلوارهای دمپا گشاد راه راه عمودی یا رنگ های ساده و سرد و اگر میخواهید تپل تر دیده شوید.

   از رنگ های گرم و شاد و یا طرح هایی مثل گل گلی شلوار گشاد خود را انتخاب کنید.

   شلوار دمپا گشاد زنانه

   به طور کلی اگر شلوارهای دمپا گشاد فاق بلندی داشته باشند. و پاچه های شوار هم کاملا بلند باشند شما را  قد بلند تر و شکیده تر نشان می دهند .

   پس برای خانم های با اضافه وزن انتخاب خوبی محسوب می شوند . اصولا اگر در مورد شلوار های دمپا گشاد خوانده باشید، جزء توصیه های همیشگی به افرار قد کوتاه هستند حالا چه بهتر که دوباره هم مد شده اند.

   شلوار پاچه گشاد زنانه

   اگر پاچه های شلوار گشاد مثل بعضی از این عکس ها کوتاه باشند، شما را قد رو کوتاه تر نشان می دهند .

   پس بهتر است هم به خاطر رعایت عرف جامعه هم خوش تیپ شدن خودتان سراغ شلوار دمپا گشاد کوتاه نروید. چون شبیه آقایان زحمتش باغبان قبل از آبیاری خواهید شد.

   شلوار راسته گشاد زنانه

   و اما یک امتیاز برای لاغر ها ، اگر پاهای لاغری دارید این شلوارها کمک می کند.

   لاغری پاها به پوشیده شود، البته همانطور که گفته شد .این مدل برای افراد با اضافه وزن و تپل و قد کوتاه هم مناسب است. و آنها را کشیده تر و قد بلند تر نشان می دهد.

   الگو شلوارگشاد زنانه

   اگر بالاتنه بزرگتری نسبت به پایین تنه دارین،یعنی اندام شما شبیه همان سیب معروف است.

   با پوشیدن این شلوارها فرم بدنتان تعادل بهتری پیدا می کنه،و اگر برعکس اندام گلابی شکلی دارید.

   باز هم مدل گشادی دمپای این شلوار ها کمک می کند باسن و ران های بزرگ شما کمتر به چشم بیاید.

   شلوار دمپا گشاد

   این شلوارها هم میتواند با مانتوی آزاد و جلو باز پوشیده شود .هم مانتو های جلو بسته کوتاه راحت یا حتی می تواند با یک بلوز یا شومیز پوشیده شده ،و با یک مانتو عبایی پوشیده شود.

   شلوار دمپا گشاد مد شده

   مانتویی که برای ست کردن با این شلوار ها انتخاب می کنید ،می تونه خیلی کوتاه باشه که قد هم بلندتر دیده بشه یا کاملا بلند و هم قد شلوار باشه. یا حتی با قد متوسط که در این صورت خیلی تاثیری روی قد بلند تر نشان دادن شما ندارد.

   شلوار دمپا گشاد با مانتو

   کفش رو می تونین پاشنه بلند یا سندل انتخاب کنین. بخصوص که این مد امسال تابستان است. و صندل و کفش های تابستانی به وفور در دسترس هستند .

   البته از آنجایی که اخیرا کتونی را با لباس عروس هم ست می کنند .می توانید از کتونی های اسپرت در کنار این این استایل بهره ببرید .

   البته بهتر است این مدل شلوار ها با کفش اسپرت از جنس های شق و رق تر مثل کتان و جین و لی و فاستونی باشد .

   و شلوار دمپا گشاد زنانه لخت و شل و ول را همان کفش های زنانه و صندل بپوشید.

    

   هم چنین بخوانید راحع به  آشنایی با انواع مختلف شلوار جین و شناخت و آشنایی بیشتر با شلوار بگی

   برای مشاهده لیست فروشندگان شلوار عمده کلیک کنید.

    

    

    

    

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *