پوشاک زنانه

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

مقدمه: شلوار و لباس جین در ایران و هر کشور دیگری طرفداران خاصی دارد. و بنوعی می‌توان گفت: هر کسی جین نمی‌پوشد. و تمایلی به جین پوشی ندارد. اما آن‌هایی که در این بین ترجیح می‌دهند از لباس‌های جین استفاده نمایند و جین پوش هستند معمولا به تاریخچه آن فکر می‌کنند. و دوست دارند بدانند که این لباس چطور بوجود آمده و چه سرگذشتی را داشته است. و از طرفی برخی ایرانیان نیز تمایل دارند تا بدانند شلوار جین چطور وارد ایران شد؟ و اولین نفری که چنین شلواری را پوشید چه کسی است؟

تاریخچه شلوار جین به به گذشته بسیار دوری بر می‌گردد. اگر نگاهی به تاریخ مد بیندازیم می‌بینیم که شلوار جین از نیمه دوم قرن نوزدهم تولید و به بازار عرضه شد. و امروزه به عنوان یکی از اجزای اصلی لباس‌ها به شمار می‌آید. و بی شک در کمد لباس همه افراد دیده می‌شود.

شلوار جین یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین مدهای تمام زمان ها است. امروز نگاهی خواهیم داشت بـــه معرفی انواع مختلف شلوار جین از اسکینی که اخیرا محبوب شده گرفته تا مام استایل که قدیم استفاده می شد. اما امروز دوبـــاره بـــه دنیای مد بـــازگشته است.

شلوار جین واقعا جذابیت خاصی بـــه خانم ها می دهد.

کمد لبـــاس هیچ خانمی بدون مدل های مختلف شلوار جین زنانه کامل نیست. پوشیدن شلوار جین محبوب ترین استایل غیر رسمی (casual) دنیا است. شلوار جین های درست شده از پارچه دنیم (denim) اسامی مختلفی دارند که بـــه آن مدل یا کات (cut) های مختلف گفته می شود.

به دلیل اهمیت بالای این شلوارها در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه پردازیم. از این رو لطفاً تا انتهای مقاله عمده معرفی همراه ما باشید.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

انواع شلوار جین

جین نام نوعی پارچه کتانی با بافت راه‌راه و ضخیم است که به پارچه دِنیم (Denim) نیز شناخته می‌شود.

اگرچه همه‌گونه لباس از جنس جین وجود دارد، ولی پارچه جین عمدتا برای دوخت شلوار به کار می‌رود. در ایران در لفظ عوام به “جین”، “لی” هم گفته می‌شود که در حقیقت لی نام یک نشان تجاری یا برند است. شلوار جین شلوار ساخته شده از پارچه‌های کتانی زبر هستند.

شلوارهای جین جنس بسیار مقاومی دارند. به همین دلیل در گذشته با عنوان شلوار کار شناخته می شدند.

در واقع در گذشته شلوارهای جین، بسیار زمخت و کلفت بودند.

اما پس از مدتی طراحان لباس در سراسر دنیا تغییراتی را در شکل و قیافه این شلوارها به وجود آورده و آنها را به عنوان یکی از عناصر بسیار شیک و منحصر به فرد در استایل افراد به وجود آوردند.

در ادامه مقاله به بررسی چند مدل از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه می‌پردازیم که مشهورتر بوده و بین زنان رایج‌تر و کاربردی‌تر می‌باشد.

تاریخچه

واژه جین یا جینز (Jeans) از واژه فرانسوی bleu de Gênes به معنی (آبی ازجنوای ایتالیا) آمده است.

جین مبدا فرانسوی و هندی دارد. و برای نخستین بار لباس “ملوانان” از این جنس تهیه شد.

ولی تنها در دهه ۱۹۵۰ بود که استفاده از این نوع شلوار ابتدا در میان نوجوانان و سپس در میان همه مردم شایع شد.

امروزه آمریکائیان سالانه ۱۴ میلیارد دلار جین خریداری می‌کنند.

قدیمی‌ترین مارک‌های شلوار جین: لی، لیوایز (لِویز=:Levi’s متعلق به لوی استراوس) و رانگلر نام دارند.

شلوار‌های جین معمولا آبی رنگ هستند. این شلوار‌ها با نیل به این رنگ درمی‌آیند.

در حالی که تنها چند گرم نیل برای رنگ کردن یک شلوار لازم است، سالانه بیش از ۲۰ میلیون تن نیل در این صنعت مصرف می‌شود.

در پی استقبال شدید مردم از شلوار جین ژاکوب نگران شد که شاید کسی این ایده ماهرانه‌اش را بدزدد؛

بنابراین  وی تصمیم گرفت حق امتیاز این کار را به نام خودش ثبت کند.

اما از آنجایی که ژاکوب ۶۸ دلاری که برای کار‌های اداری لازم بود را نداشت؛ به عنوان شریک تجاری خود به فکر لوی استراوس افتاد.

در سال ۱۸۷۲ طی نامه‌ای که به لوی استراوس نوشت به او پیشنهاد کرد که حق امتیاز این کار متعلق به هر دو نفرشان باشد.

استراوس که یک تاجر خبره بود با دیدن این محصول جدید بلافاصله پیشنهاد ژاکوب را پذیرفت.

در بیستم ماه مه سال ۱۸۷۳، این دو نفر حق امتیازی به شماره ۱۳۹,۱۲۱ را در آمریکا به نام خود ثبت کردند. این تاریخ امروزه به عنوان تاریخ تولد رسمی بلوجین شناخته شده است.

از آنجا که رنگ نیلی به دلیل تیرگی دیرتر کثیف می‌شد و برای لباس‌های کار نیز انتخاب بهتری بود. مهم‌ترین و پرطرف دارترین رنگ در میان مردم بود.

لوی استراوس، ژاکوب را به عنوان سرپرست تولید این شلوار‌های جدید در شرکت خود استخدام کرد.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

این شرکت تا سال ۱۸۷۵ به تولیدات خود ادامه داد. و دو کارخانه دیگر در سانفرانسیسکو راه اندازی کرد.

پارچه‌های کتان برای دوخت این شلوار‌ها از یکی از معروفترین کارخانه‌های پارچه سازی منچستر تامین می‌شد.

در مدت زمانی کوتاه، تمام کارگران ازاین شلوار‌های جدید استفاده می‌کردند.

قیمت یک دست لباس کار با دوام تولید شرکت لوی استراوس ۱.۲۵ دلار بود. رقمی کاملا باور نکردنی.

حق امتیاز این محصول تا بیست سال منحصرا در اختیار شرکت استراوس بود.

در سال ۱۸۹۰ این شلوار‌ها مدل ۵۰۱ نام گرفت که هنوز هم با این نام در بازار به فروش می‌رسد.

با به پایان رسیدن حق انحصار این محصول، بسیاری از کارخانجات تولید پوشاک از این محصول پرطرفدار شرکت لوی استراوس کپی برداری کردند.

تا سال ۱۹۵۰ دانش آموزان دبیرستانی به عنوان اعتراض به بزرگتر‌ها که این شلوار‌ها را نمی‌پوشیدند. و برای اینکه متفاوت‌تر به نظر برسند، شروع به پوشیدن این شلوار‌ها کردند.

در سال ۱۹۷۰ شلوارجین بیش از همیشه طرفدار پیدا کرد.

از زمانی که مردم لغت لیوایز (Levi’s) را برای این شلوار‌ها به کار بردند، شرکت لوی استراوس نیز این لغت را به عنوان علامت تجاری اش ثبت کرد.

در اواخر قرن نونزدهم قبل از ابداع رنگ‌های مصنوعی از رنگ‌های گیاهی طبیعی برای رنگ کردن پارچه‌ها استفاده می‌شد.

از آنجا که رنگ نیلی به دلیل تیرگی دیرتر کثیف می‌شد و برای لباس‌های کار نیز انتخاب بهتری بود. مهم‌ترین و پرطرف دارترین رنگ در میان مردم بود.

از آن زمان این رنگ روی پارچه‌های جین باقی ماند.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

قرن هجدهم: استفاده از پارچه کتانی

در قرن هجدهم، با رونق گرفتن کشاورزی، کارگران برای کار در مزرعه لباس‌های جین می‌پوشیدند. زیرا استحکام بیشتری داشت. و به آسانی از بین نمی‌رفت. برای محکم‌تر شدن نقاطی از شلوار که زودتر دچار پارگی دوخت می‌شدند از نوعی پرچ استفاده شد.

قرن نونزدهم: معادن طلا در کالیفرنیا

کارگران معادن طلای کالیفرنیا به لباس‌هایی با دوام و محکم نیاز داشتند.

برای اولین بار در سال ۱۸۵۳ شخصی به نام استراوس تولید انبوه لباس کار با مشخصات فوق را شروع کرد.

سال ۱۹۳۰ گاوچران‌ها در اکثر فیلم‌های وسترن شلوار جین به پا داشتند.

این کار باعث رواج شلوار‌های جین در آن سال‌ها بین مردم شد.سال ۱۹۴۰ در زمان جنگ دوم جهانی، سربازان آمریکایی شلوار جین می‌پوشیدند.

بعد از جنگ تولید کننده‌های معروف پوشاک از قبیل: رانگلر (wrangler) و لی (lee) شروع به رقابت با لوی (levi) برای در دست گرفتن بازار جهانی کردند.سال ۱۹۵۰ شلوار جین با تبلیغات تلویزیونی و فیلم‌ها بین نسل جوان رایج شد. (جیمز دین در فیلم شورش بی دلیل)

پوشیدن این شلوار‌ها سمبل طغیانگری بین نسل جوان بود.

سال‌های – ۱۹۷۰۱۹۶۰: هیپی‌ها و جنگ سرد

مدل‌های مختلف شلوار جین به بازار آمد. جین‌های گل دوزی شده و جین‌های رنگی. در کشور‌های غیر غربی جین به عنوان سمبل فساد غرب تبدیل شده بود.

سال ۱۹۸۰ و پس از آنجین به لباس مد روز تبدیل شد. طراحان معروف لباس شروع به طراحی مدل‌های مختلف جین با مارک‌های اختصاصی خود کردند. فروش جین دائما رو به افزایش بود.

مام استایل از انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه

شلوار جین مام استایل در ۱۹۸۰ میلادی تولید و به بازار عرضه شد.

این مدل شلوارها ظاهر آزاد و گشاد دارند. از زمانی که شلوارهای جین تولید شدند.

تا مدت زمان بسیار طولانی، مد جین برای خانم‌ها فقط شلوارهای خیلی تنگ بود. اما امروزه خانم‌ها از شلوارهای مام استایل نیز در استایل خود بهره می‌برند.

و ظاهری شیک و جذاب برای خود به وجود می‌آورند. این مدل شلوارها دارای فاق بلند بوده.

و تیپ ساده و آزادی را برای افراد به وجود می‌آورند. این شلوارها با جیب‌های پشتی بزرگ و بلند مد شدند.

این شلوارها قسمت میانی بدن را تخت تر و کشیده‌تر از حالت عادی نشان می‌دهند.

اما باید توجه داشته باشید. که این شلوارها به دلیل گشاد بودن پاچه‌ها، برای افراد قد کوتاه انتخاب مناسبی نمی‌باشند. پوشیدن این شلوار به همراه تیشرت های ساده می‌تواند استایل بسیار شیکی را برای شما به ارمغان آورد.

این مدل از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه برای هر چهار فصل مناسب می‌باشند.

در فصل بهار می‌توانید از لباس‌های نخی گل گلی و طرح دار به همراه شلوار مام استایل بهره ببرید.

در فصل تابستان نیز می‌توانید از نیم تنه‌های یقه قایقی، پیراهن‌های نخی کوتاه، تیشرت های ساده به رنگ‌های روشن و خنثی و… به همراه مام استایل خود استفاده کنید.

در فصل پاییز می‌توانید شلوار مام استایل خود را با یک پلیور بافتنی تک رنگ ست کنید. و استایل کلاسیک و زیبایی برای خود بسازید.

همچنین در فصل زمستان می‌توانید شلوار مام استایل خود را با کت های اورسایز پشمی همراه سازید.

پوشیدن یک جین مام استایل در کنار بوت کوتاه ساق دار در روزهای سرد سال، می‌توانند بهترین ترکیب برای شما باشد.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

شلوارهای مام استایل آزاد از انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه

این دسته از شلوارها در مقایسه با شلوارهای اسکینی و جذب ظاهر راحتی دارند.و کمی بزرگتر از سایز به نظر می‌رسند.

از این رو طوری به نظر می‌رسند که انگار شلوار شخص دیگری را پوشیده‌اید. به همین دلیل بهتر است به هنگام استفاده از شلوارهای مام استایل آزاد از بالاپوش‌های اورسایز استفاده نکنید.

انتخاب‌های بسیار مناسب برای همراهی و ست کردن با این دسته از شلوار ها، پیراهن‌های دکمه دار تک رنگ، پلیورهای فیت و اندامی، کت جین کوتاه، شومیزهای طرح دار و… می‌باشند.

همچنین کفش‌های مناسب برای ست کردن با این مدل از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه، بوت های ساق دار، پاشنه بلندهای طرح دار، فلت های مخصوص باله و اسکینر ها می‌باشند.

در صورت تمایل به استفاده از این دسته از شلوارها ابتدا باید فرم بدنتان را شناسایی کنید.

در صورتی که قد کوتاهی دارید. این دسته از شلوارها به هیچ عنوان برای شما مناسب نخواهند بود.چرا که دارای برشهای خیلی گشاد می‌باشند.

جین‌های سنگ‌شور

به نوشته مایکل بلومو (Michael Belluomo)، سردبیر “نشریه بین‌المللی پوشش اسپورت” (Sportswear International Magazine)، یک بوتیک در نیویورک اولین فروشگاهی بود که در آن شلوار‌های جین شسته می‌شدند. تا کهنه و مستعمل به نظر آیند.

این ایده به زودی طرفداران بسیاری پیدا نمود. صاحب مغاه افرادی را استخدام نمود تا برو روی این شلوار‌ها کار‌های تزئینی انجام دهند. و سپس آن‌ها را به قیمت ۲۰۰ دلار فروخت.در دهه ۱۹۸۰، صنعت شلوار‌های جین تکنولوژی سنگ‌شویی را مورد استفاده قرار داد.

استقبال از شلوار‌های جین در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ نیز ادامه یافت تا اینکه هم‌اکنون شلوار‌های جین تبدیل به یکی از پوشش‌های اصلی مردم آمریکا گشته. بنا بر آمار، در آمریکای شمالی هر فرد به صورت متوسط دارای هفت شلوار جین است.

هر شلوار جین در حدود ۹۱۹ گالن آب را در دوره حیات خود مورد استفاده قرار می‌دهد (شامل آب مصرفی برای کشت پنبه، تولید جین و چندین بار شستشو توسط صاحب شلوار).

از آنجایی که پنبه بزرگترین محصول کشاورزی غیرغذایی جهان بوده و کمبود آب نیز تبدیل به کی از معضلات جدی جهانی شده است شرکت‌های تولدیچین به دنبال راه‌هایی هستند تا استفاده از آب را در فرآیند تولید پارچه جین کاهش دهند.

تاریخچه جین دنیم چیست؟

در سال ۱۸۷۳ خیاطی بـــه نام جیکوب دیویس (Mr. Jacob Davis) سفارشی از یکی از مشتری هایش برای یک شلوار بـــا پارچه زخیم و مقاوم برای کارهای سخت دریافت می کند.

او نزد مردی بـــه نام لوی استراس (Mr. Levi Strauss) پارچه فروش می رود. و پارچه زمخت دنیم را از او می خرد و شلوار را آماده می کند. و بـــا استقبـــال سفارش دهنده اش مواجه می شود.

از همین جا این دو مرد همکاری شان را برای دوخت این شلوار و تاسیس کارخانه ای بـــه نام جینز (jeans) آغاز می کنند.

پارچه دنیم از جنس کتان بـــافته شده و بـــه رنگ آبی معروف بـــه آبی ایندیگو (indigo) رنگ آمیزی می شود.

شلوارهای مخروطی شکل از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه

جین‌های مخروطی شکل نسبت به مام استایل های آزاد کمی زنانه‌تر می‌باشند.

این مدل شلوارها فاق بلندتر و پاهای راسته تری دارند. در صورتی که شلوار جین مام استایل آزاد برای فرم بدن و استایل شما بیش از حد گشاد و نامناسب به نظر برسد، می‌توانید از شلوارهای جین مخروطی شکل بهره ببرید.

این گونه شلوارها در قسمت بالایی تنگ‌تر بوده و در قسمت پاها کمی گشاد می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تا قد شما بلندتر به نظر برسد. در واقع تفاوت جین مخروطی شکل با مام استایل، در فاق بلندتر و گشادی بیشتر پاهای شلوار مام استایل می‌باشد.

تیشرت سفید راه راه و کت چرم مشکی گزینه‌های بسیار مناسبی برای ترکیب و ست کردن با شلوار جین مخروطی شکل می‌باشند.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جین

شلوار جین اسکینی از انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه

شلوار جین اسکینی همانطور که از اسمش پیداست روی پوست شما سوار می‌شود. و فرم پای شما را به خود می‌گیرد.

به عبارت دیگر این مدل از انواع مدل های شلوار جین زنانه تنگ‌تر و اندامی‌تر به نظر می‌رسد.

در صورتی که جزء دسته افرادی باشید که فرم بدنی ساعت شنی دارید یا تمایل دارید. خوش فرمی و خوش‌تراشی پاهای تان را به نمایش بگذارید، بهترین گزینه برایتان شلوار جین اسکینی از انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه می‌باشد.

داشتن شلوار جین اسکینی برای هر فردی ضروری و لازم می‌باشد. می‌باشد چراکه این این دسته از شلوارها به هیچ عنوان از مد نمی‌افتند و شما می‌توانید انواع لباس‌ها، از جمله تیشرت های اورسایز گرفته تا پلیورهای چند رنگ زمستانی، با آنها ست کنید. و استایل منحصر به فردی را به وجود آورید.

همچنین می‌توانید از بوت های چرمی بلند به هنگام استفاده از شلوار جین اسکینی و جذب در فصول سرد سال بهره ببرید.

شلوارهای پاچه گشاد از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه

این دسته از شلوارها برای افراد قد بلند و کسانی که پاهای بلند و بزرگی دارند بسیار مناسب می‌باشد.

بنابراین اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که دارای قد کوتاهی می‌باشید بهتر از این مدل شلوارها استفاده نکنید.

گزینه‌های بسیار مناسب برای ست کردن با شلوارهای پاچه گشاد از انواع مدل‌ های شلوار جین زنانه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:بافت های چسبان یقه اسکی، پیراهن‌های یقه باز، کت های کوتاه، کفش‌های لژدار و پاشنه بلند و…

آشنایی با انواع مختلف شلوار جینشلوار جین راسته از انواع مدل ‌های شلوار جین زنانه

این دسته از شلوارها دارای عرض ثابت می باشند . و هیچ جای شلوار، تنگ یا گشاد نمی‌شود.

برای استایل های رسمی مانند :دانشگاه‌ها از شلوار جین راسته یا استریت استفاده می‌کنند. این مدل شلوارها برای انواع فرم بدن مناسب می‌باشند.

خصوصاً اگر دارای قد کوتاهی هستید. پوشیدن این شلوار باعث کشیده به نظر رسیدن پاهای شما می‌شود.

شما می‌توانید از این دسته از شلوارها در کنار تیشرت های طرح دار در مهمانی‌های دوستانه استفاده کنید.

همچنین آن‌ها را با یک بارانی کوتاه ست کرده و در هنگام رفتن به دانشگاه و محیط‌های این چنینی از آن استفاده کنید.

پوشیدن این مدل شلوارها در کنار سویشرت ورزشی برای قدم زدن نیز بسیار مناسب و عالی به نظر می‌رسد.

تکامل انواع شلوار جین

همانگونه که گفته شد، شلوا‌های جین در ابتدا فقط توسط کارگران و بالاخ در کارخانه‌های دوران جنگ جهانی دوم پوشیده می‌شدند.

در این زمان، زیپ شلوار‌های جین مردانه در قسمت جلو و زیپ شلوار‌های زنان در قسمت راست شلوار قرار داشت.

در دهه ۱۹۶۰، هم شلوار‌های مردانه و هم شلوار‌های زنانه دارای زیپ در قسمت جلو بودند.تصاویر قدیمی نشان می‌دهند، که در دهه‌های قبل از اینکه این شلوار‌ها تبدیل به پوشاک رایج شوند.

بسیار گشاد دوخته می‌شدند.پس از اینکه جیمز دین آن‌ها را طی فیلم “شورش بدون دلیل” معروف ساخت.

پوشیدن شلوار جین به عنوان روحیه ماجراجویی نوجوانی در دهه ۱۹۵۰ مطرح گشت به همین دلیل، برخی اوقات پوشیدن این شلوار‌ها در سالن‌های تاتر، رستوران‌ها و یا مدارس ممنوع می‌گشت.

در دهه ۱۹۶۰، پوشیدن شلوار‌های جین مقبول‌تر گشت و در دهه ۱۹۷۰ این نوع شلوار‌ها تبدیل به پوشش عادی و رایج در آمریکا شده بودند.

هزینه خرید شلوار‌های جین در طول تاریخ

در سال ۱۸۸۵، شلوار‌های جین به قیمت ۱/۵۰ دلار (تقریبا ۳۶ دلار در سال ۲۰۱۰) خریداری می‌شدند.

امروزه می‌توان یک شلوار جین را در آمریکا به قیمت ۴۰ دلار خریداری نمود. جین‌های مارک‌های گران قیمت تا چند صد دلار و حتی تا ۱۰۰۰۰ دلار می‌توانند قیمت داشته باشند.

آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۴ بیش از ۱۴ میلیارد دلار و در سال ۲۰۰۵، ۱۵ میلیارد دلار را صرف خرید پوشاک جین نمودند.

اما گران قیمت‌ترین شلوار‌های جین جهان کدام‌ها هستند؟

کتاب رکورد‌های گینس اعلام نمود .که یک شلوار جین مارک “گوجی جینیس” (Gucci Genius) دارای قیمتی برابر با ۳/۱۳۴ دلار است.

فوربس نیز شلوار‌های مدل سواروفسکی (Swarovski) شرکت اسکادا (Escada) هستند که دارای قیمتی برابر با ۱۰/۰۰۰ دلار آمریکا است.

شرکت لوی استراوس پیشنهادی بالغ بر ۴۶/۵۳۲ دلار را در وب‌سایت حراج “ای‌بی” (eBay) مطرح نمود تا یکی از شلوار‌های قدیمی دوخت خود را بخرد.

با این حال، گران قیمت‌ترین شلوار، یک شلوار جین ۵۰۱ بود که در دهه ۱۸۸۰ تولید گشته.و در سال ۲۰۰۵ توسط یک کلکسیونر ژاپنی به قیمت ۶۰/۰۰۰ دلار خریداری شد.

با این حال هیچ یک از این شلوار‌ها را نمی‌توان با شلوار جین مدل “ترشد دنیم” (Trashed Denim) شرکت “دوسالت اپارل” (Dussault Apparel) قابل مقایسه دانست.

این شلوار‌های جین مردانه کاملا توسط دست و طی فرآیندی ویژه تهیه می‌شوند. در این فرآیند شلوار‌ها ۱۳ بار شسته می‌شوند و بین هر شستسو رنگ می‌شوند.

تا دارای رنگ‌آمیزی عمیق شوند. البته این پایان ماجرا نیست.هر شلوار با ۱۶ یاقوت یک قیراطی، ۲۶ یاقوت ۰/۵ قیراطی، هشت الماس ۰/۵ قیراطی و ۱۰۸۰ گرم از طلای سفید یا زرد تزئین می‌شود.

آشنایی با انواع مختلف شلوار جینحدس می‌زنید قیمت این شلوار جواهر شنان چقدر است؟

دویست و پنجاه هزار دلار! بنابراین ترشد دنیم؛ گران‌ترین شلوار جین جهان است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *